جایزهٔ ویژهٔ مسابقهٔ بین‌المللی آهنگسازان زن، به مژگان چاهیان از ایران رسید

به گزارش سال‌نوای موسیقی ایران، مژگان چاهیان آهنگساز ایرانی، موفق به دریافت «جایزه ویژه ارکستر سمفونیک» در مسابقهٔ بین‌المللی آهنگسازی آهنگسازان زن "Fem Festival" برای آهنگسازی اثر سمفونیک شد.

بنا به آنچه داوران این رویداد نوشته‌اند، جایزهٔ ویژهٔ آهنگسازی این مسابقه به دلیل تکنیک آهنگسازی و ارکستراسیون و همچنین دیدگاه ویژهٔ آهنگساز و اثر تأثیرگذار، به مژگان چاهیان برای آهنگسازی اثر سمفونیک تعلق گرفته است.

مژگان چاهیان این اثر را در سال ۲۰۲۱ بر اساسِ موسیقی تربت جام آهنگسازی کرده است.

لازم به ذکر است که مژگان چاهیان تا پیش از این نیزموفقیت‌های دیگری کسب کرده است که از آن جمله می‌توان به کسب رتبهٔ اول در مسابقهٔ بین‌المللی آهنگسازی 2AGOSTO  بولونیا ایتالیا، انتخاب آثارش در دو دوره فستیوال بین‌المللی هنر ایتالیا در بخش آهنگسازی موسیقی معاصر و برگزیده شدن در فستیوال موسیقی اَسیمس فرانسه اشاره کرد.

مژگان چاهیان متولد سال ۱۳۶۸ است. او پس از پایان تحصیل در هنرستان موسیقی تهران، به دانشگاه هنر تهران راه یافت و در رشتهٔ نوازندگی موسیقی ایرانی مدرک کارشناسی خود را دریافت کرد. پس از آن به تحصیل در رشتهٔ آهنگسازی پرداخت و در سال ۱۳۹۵ در مقطع کارشناسی ارشد آهنگسازی از دانشگاه هنر فارغ‌التحصیل شد. او در زمینهٔ پژوهش موسیقی نیز فعالیت دارد. از مژگان چاهیان همچنین کتاب «بررسی و تحلیل تکنیک‌های آوازی مقام‌های لو و هَرایی» توسط انتشارات سوره مهر به چاپ رسیده است.

نظرات (0)

دارای رتبه 0 بواسطه 5 بر اساس 0 رأی
نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد

دیدگاه خود را بیان کنید

  1. ارسال دیدگاه بعنوان یک مهمان - ثبت نام کنید و یا وارد حساب خود شوید.
امتیاز این پست: :
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما

چاپ   ایمیل

تازه ها

Our Rating: 100% - 1 votes

به محتوای این مطلب امتیاز دهید

تلگرام
واتساپ
اینستاگرام

تازه های سال‌نوا

همکاری با سال‌نوا، برای آگاهی از چگونگی همکاری کلیک کنید