امین غفاری در جشنواره بین‌المللی خاورمیانه

امین غفاری در جشنواره بین‌المللی خاورمیانه

اجرای امین غفاری به عنوان تنها نماینده از ایران در جشنواره آکادمی بین‌المللی خاورمیانه

 

به گزارش سال‌نوای موسیقی ایران جشنوارهٔ «آکادمی بین‌المللی خاورمیانه» و «فستیوال اینکلاسیکا»، امسال به میزبانی امارات متحده عربی از تاریخ ۴ تا ۲۳ سپتامبر (۱۳ شهریور تا ۱ مهر ۱۴۰۰) در شهر دبی برگزار شد.

 

در این رویدادهای هنری، نوازندگان و سولیست‌های شناخته شدهٔ بین‌المللی نظیر: "گیل شاهام"، "مکسیم ونگروف"، "میشا مایسکی"، "سرگئی خاچاتریان"، "گراف مورژا"، "استلا چِن" و ارکسترهای بزرگی همچون "ارکستر ناسیونال روسیه"، "ارکستر کالینینگراد روسیه"، "ارکستر ارمنستان"، "ارکستر رادیو اسلواکی" و ... حضور داشته و به اجرای برنامه پرداختند.

 

امسال فستیوال «آکادمی بین‌المللی خاورمیانه» ضمن دعوت از هنرمندانِ مطرح موسیقی دنیا، امکان اجرای نوازندگانِ توانمند از کشورهای مختلف را فراهم ‌آورد.

امین غفاری، نوازنده ویلن نیز  با ارسال ویدئویی از نوازندگی خود و پس از ارزیابی هیئت ژوری، به عنوان سولیست برای «ارکستر کالنینگراد روسیه» برگزیده شد‌ و تنها نماینده از ایران بود که در این رویداد بین‌المللی حضور یافت.

 او در تاریخ ۲۲ سپتامبر (۳۱ شهریور) کنسرت رسیتال خود را با اجرای "سونات سزار فرانک" به روی صحنه برد و در ۲۳ سپتامبر (۱ مهر) به عنوان سولیست ویلن، "کنسرتو ویلن چایکوفسکی" را همراه با «ارکستر کالنینگراد‌ روسیه» به رهبری "آندریکو فِردمن" در سالن «جمیرا زعبیل‌سرای» دوبی اجرا کرد که مورد تشویق و‌ تحسین کارشناسان قرار گرفت.

 

امین غفاری در این فستیوال به غیر از اجرای موسیقی، در برنامه‌‌های مختلف آموزشی نیز حضور پیدا کرد و از کلاس استادانی همچون "ایگور پتروشفسکی" و "اِستلا چِن"، به عنوان یکی از ۳ نوازنده‌ی برگزیده، بهره برد.

 

او همچنین، طی جلسه‌هایی با رهبران ارکستر و سولیست‌های بزرگِ حاضر در این رویداد، دربارهٔ حضور، برگزاری مسترکلاس و اجرای کنسرت توسط آنان در ایران، به رایزنی پرداخت.

نظرات (0)

دارای رتبه 0 بواسطه 5 بر اساس 0 رأی
نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد

دیدگاه خود را بیان کنید

  1. ارسال دیدگاه بعنوان یک مهمان - ثبت نام کنید و یا وارد حساب خود شوید.
امتیاز این پست: :
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما

چاپ   ایمیل

تازه ها

Our Rating: 98.5% - 2 votes

به محتوای این مطلب امتیاز دهید

تلگرام
واتساپ
اینستاگرام

تازه های سال‌نوا

همکاری با سال‌نوا، برای آگاهی از چگونگی همکاری کلیک کنید