حسین علیزاده: مدت‌ها بود چنین صحنه‌ی زیبایی ندیده بودم

 

گزارش اختصاصی سال‌نوای موسیقی ایران:

در مراسم هفتمین سال‌نوای موسیقی ایران حسین علیزاده (آهنگ‌ساز برجسته‌ی موسیقی ایران) به ایرادِ سخن پرداخت و پیش از هر چیز این نکته را متذکر شد که: «مدت‌ها بود چنین صحنه‌ی زیبایی با حضور هنرمندان بزرگ موسیقی ندیده بودم. «سال‌نوا» نشان داده که می‌توان حتی در این شرایط نیز مأیوس نبود و فعالیت‌هایی انجام داد که تاریخ‌ساز باشد.»

عضو شورای تخصصی سال‌نوای هفتم ادامه داد: «این خصوصیتِ نسل جوان است که با وجود تمام محدودیت‌ها، پر طراوت‌تر از همیشه فعالیت کرده‌اند و این ماجرا برای خود من همواره مایه‌ی شگفتی بوده است. با صراحت می‌گویم که جوان ایرانی با هیچ کس دیگری در دنیا قابل مقایسه نیست و کسی به پای او نمی‌رسد. علی جعفری‌پویان و محمدمهدی گورنگی نیز جزو همین نسل هستند که می‌شود به آن افتخار کرد. من با شوق در جلساتِ این رویداد شرکت می‌‌کنم و همواره طراوت را در‌ آن حس می‌کنم.»

آهنگ‌ساز و نوازنده‌ی پیش‌کسوتِ موسیقی ایران در ادامه گفت: «در این سال‌ها دیده‌ام که برخی هنرمندان به این موضوع اشاره می‌کنند که موسیقی مورد بی‌مهری قرار گرفته است؛ اما می‌خواهم بگویم ما اصلا نباید از کسی که شأنیت و اهمیت موسیقی را درک نکرده، انتظاری داشته باشیم. ما تنها خودمان را داریم و این چیزِ اندکی نیست. کافی است به این مسئله توجه کنیم که در این شرایط سخت،‌ موسیقی‌دانِ‌ ایرانی توانسته است سر خود را در جهان بالا بگیرد و بسیاری از آثارش در سطح جهانی مطرح شود. ما در شرایطی این اتفاق را رقم می‌زنیم که بسیاری از موسیقی‌دانان دیگر کشورها، حتی نمی‌توانند تصور کنند که شرایط فعالیتِ ما به چه شکل است.»  
حسین علیزاده ادامه داد: «اگرچه در این سال‌ها بسیاری از هنرمندان موسیقی به فعالیت‌های سفارشی روی آوردند، اما با نگاهی به آنچه گذشته، می‌توان مشاهده کرد که این آثار هنرمندان مستقل بوده است که توانسته در تاریخ موسیقی ایران باقی بماند؛ چرا که ذات هنر وابستگی نمی‌تابد.» 

نظرات (0)

دارای رتبه 0 بواسطه 5 بر اساس 0 رأی
نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد

دیدگاه خود را بیان کنید

  1. ارسال دیدگاه بعنوان یک مهمان - ثبت نام کنید و یا وارد حساب خود شوید.
امتیاز این پست: :
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما

چاپ   ایمیل

تازه ها

Our Rating: 100% - 1 votes

به محتوای این مطلب امتیاز دهید

تلگرام
واتساپ
اینستاگرام

تازه های سال‌نوا

همکاری با سال‌نوا، برای آگاهی از چگونگی همکاری کلیک کنید