داود جعفری امید، نوازنده‌ و مدرس ویلنسل درگذشت

داود جعفری امید، موسیقی‌دان و نوازنده‌ی پیشکسوت ویلنسل، ۲۰ آذرماه ۱۴۰۱ درگذشت.

 

زنده‌یاد داود جعفری امید در سال ۱۳۰۸ در تهران متولد شد. پس از پایان تحصیلات ابتدایی وارد دبیرستان رازی شد اما در سال دوم دبیرستان، با تشویق علی‌محمد خادم میثاق که از دوستان پدرش بود به هنرستان عالی موسیقی راه یافت. مدیریت هنرستان را در آن زمان پرویز محمود و معاونت آن را روبیک گریگوریان بر عهده داشتند. او در هنرستان موسیقی ساز ویلنسل را برگزید و نوازندگی این ساز را تحت نظر «میس خوتسیف» آموخت. از دیگر استادان او در هنرستان موسیقی می‌توان به سورن آراکلیان اشاره نمود.
این هنرمند سال‌ها به آموزش ویلنسل مشغول بود. از جمله شاگردان او می‌توان به حمید کازرانی، محسن تویسرکانی، مجید اسماعیلی، مهسا قاسمی، نسيم سعد، صنم قراچه‌داغی، ژابيز زربخش، آنكيدو دارش، آناهیتا ایردی پارسا و نرسی جعفری اميد اشاره کرد.
در بهمن ۱۳۹۵ در دومین آیین سال نوای موسیقی ایران از مقام هنری داود جعفری امید تجلیل به عمل آمد.

از جمله فعالیت‌های هنری زنده‌یاد داود جعفری امید می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

فرماندهی موزیک تیپ رشت، همکاری با وزارت فرهنگ و هنر، همکاری با ارکستر سمفونیک تهران، همکاری با ارکسترهای مختلف رادیو، تدریس در هنرستان عالی موسیقی، تدریس در هنرستان موسیقی ملی، داوری جشنواره ملی موسیقی جوان

مراسم تشییع و خاکسپاری پیکر زنده‌یاد داود جعفری امید صبح روز شنبه ۲۶ آذرماه ۱۴۰۱، با حضور خانواده و جمعی از هنرمندان و شاگردان این هنرمند، در قطعه‌ هنرمندان بهشت زهرای تهران برگزار شد.

سال‌نوای موسیقی ایران درگذشت این هنرمند پیشکسوت را به خانواده‌ی ایشان، نرسی جعفری امید، ایمان جعفری پویان و علی جعفری پویان، شاگردان ایشان و همچنین به جامعه موسیقی ایران تسلیت می‌گوید.

 

عکس‌ها: کامبیز باقری، مسعود ساکی (دومین سال‌نوای موسیقی ایران)

 

نظرات (0)

دارای رتبه 0 بواسطه 5 بر اساس 0 رأی
نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد

دیدگاه خود را بیان کنید

  1. ارسال دیدگاه بعنوان یک مهمان - ثبت نام کنید و یا وارد حساب خود شوید.
امتیاز این پست: :
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما

چاپ   ایمیل

تازه ها

Our Rating: 100% - 1 votes

به محتوای این مطلب امتیاز دهید

تلگرام
واتساپ
اینستاگرام

تازه های سال‌نوا

همکاری با سال‌نوا، برای آگاهی از چگونگی همکاری کلیک کنید